Noc Muzeów 2019 w Starym Kinie

18 maja w całej Polsce odbędzie się Noc Muzeów 2019 - serdecznie zapraszamy do Starego Kina. Tego wieczoru udostępniamy dla zwiedzających nasze filmowe wnętrza!

Noc Muzeów 

Noc Muzeów to niesamowite wydarzenie, które pozwala na nocne zwiedzenie muzeów, galerii, zabytków czy instytucji związanych z kulturą. Najczęściej obiekty są dostępne dla gości bezpłatnie lub za symboliczną opłatę. Zwiedzający często mogą odwiedzić miejsca na co dzień niedostępne, wziąć udział w warsztatach, koncertach i innych atrakcjach.

Pierwsza noc muzeów odbyła się w Berlinie w 1997 roku, jej sukces był tak wielki, że wieści szybko dotarły do innych europejskich krajów i zwyczaj organizowania nocnego zwiedzania muzeów i zabytków dotarł do niemalże 120 miast Europy, w tym Paryża czy Amsterdamu. W Polsce pierwsza Noc Muzeów miała miejsce w 2003 roku w poznańskim Muzeum Narodowym.

Noc Muzeów w Łodzi

Ta piękna tradycja przywędrowała także do Łodzi i w tym roku, w sobotę 18 maja, po raz kolejny łódzkie muzea, przestrzenie kulturalne, zabytki, a także inne instytucje tj. Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi czy MPK Łódź udostępniają swoje obiekty dla odwiedzających. Wśród wystawiających się placówek znalazło się także Stare Kino, więc serdecznie zapraszamy do zwiedzania naszych filmowych wnętrz:

 • sali kinowej z wyjątkowymi historycznymi projektorami analogowymi

To jedyne analogowe kino w Łodzi z historią polskiej kinematografii w tle. To właśnie tutaj, na Piotrkowskiej 120, Bracia Krzemińscy uruchomili pierwszy kinematograf na ziemiach polskich i otworzyli kino „Gabinet Iluzji”. Kultywując tradycję i oddając im hołd Stare Kino także stworzyło salę kinową, gdzie codziennie wyświetlane są seanse dla naszych gości w wersji cyfrowej, jednakże doceniamy historię kinematografii polskiej i organizujemy również wyjątkowe pokazy filmów z projektorów na taśmy 35 mm.

Noc Muzeów w Łodzi - Stare Kino

 

 

 

 • Galerii Plakatu Filmowego z oryginalnymi plakatami twórców wszystkich generacji Polskiej Szkoły Plakatu (w tym m.in. Andrzej Pągowski ART, Grzegorza Marszałka, Jana Młodożeńca, Waldemara Świerzego, Jakuba Erola i wielu innych twórców)

To dopełnienie filmowego charakteru Starego Kina, gdyż plakaty filmowe rozsiane są na terenie całego hotelu. W Galerii znaleźć można unikalne plakaty filmowe kina polskiego i światowego, w tym produkcji takich jak: Pulp Fiction, Casablanca, Pół żartem, pół serio, Człowiek z Marmuru i wielu, wielu innych. Łącznie w Galerii Plakatu obejrzeć można ponad 70 plakatów filmowych, a nasza kolekcja wciąż rośnie.

Dodatkowe atrakcje stanowią także niezwykłe eksponaty filmowe, czyli analogowy projektor kinowy oraz gablota kinowa, które są oryginalnymi rekwizytami wykorzystywanymi w filmie Andrzeja Wajdy „Powidoki”.

Stare Kino to 50 niezwykłych filmowych apartamentów, każdy nawiązuje do innego filmu lub postaci filmowej, dzięki czemu każdy ma unikatowy wystrój oraz klimat. W tym roku zapraszamy do zwiedzania pokoi i podziwiania wnętrz nawiązujących do lat trzydziestych XX wieku i filmowej historii.

Informacje praktyczne dotyczące zwiedzania Starego Kina podczas Nocy Muzeów:


Zwiedzanie filmowych apartamentów odbywa się w grupach z przewodnikiem - początek zwiedzania w sali kinowej.

Dla naszych Gości przygotowaliśmy filmowe niespodzianki w sali kinowej.

Bądźcie z nami o:

 • 19:00
 • 19:30
 • 20:00
 • 20:30
 • 21:00
 • 21:30
 • 22:00
 • 22:30
 • 23:00


Zwiedzanie Galerii Plakatu możliwe jest indywidualnie przez cały wieczór, także bez przewodnika. 

Zapraszamy na Noc Muzeów do Starego Kina! 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij