Nowy wiosenny repertuar kina

Wraz z wiosną i piękną pogodą nadszedł czas na nowy repertuar naszego kina! Od 25 kwietnia od czwartku do niedzieli będą mieli Państwo okazję wybrać się w niezwykłą filmową podróż w naszej kameralnej sali kinowej, w miejscu, w którym w 1899 r. Bracia Krzemińscy uruchomili pierwszy kinematograf na ziemiach polskich!

Jeśli są Państwo prawdziwymi kinomaniakami, to warto choć raz zamienić nowoczesny wystrój wielkich multipleksów na klimatyczne miejsce z duszą, jakim jest niewątpliwie nasze kino.

Od kwietnia do czerwca na naszym ekranie wyświetlane będą różnorodne produkcje, w tym film Hardkor Disko, czyli debiut filmowy Krzysztofa Skoniecznego z 2014 roku, który opowiada o młodym pokoleniu i rozpaczliwym poszukiwaniu siebie.

Zapraszamy także na film Mustang (2015), czyli kobiece kino, które porusza ważne kwestie praw i wolności kobiet. Produkcja przedstawia historię 5 sióstr i ich zmagania w dążeniu do samostanowienia o własnych decyzjach.

Climax, czyli najnowsze dziecko reżysera Gaspara Noe z 2018 roku to taneczno-muzyczna historia z "podrasowaną" sangrią w tle. Jest głośno, kolorowo, hipnotycznie i psychodelicznie.

Film Wędrówka na zachód (2014) to coś pomiędzy performancem, a filmem dokumentalnym, który ukazuje świat pośpiechu i codziennej gonitwy w opozycji do spokojnej wędrówki i medytacji mnicha kroczącego po ulicach Marsylii. Pozwala złapać oddech i skupić się na każdej mijającej bezpowrotnie chwili naszego życia.

I na koniec Schyłek Dnia, czyli film z 2018 roku przenoszący nas w czasie do XX-wiecznego Budapesztu. Wytworne damy, eleganccy dżentelmeni i czasy burżuazji niechybnie zmierzające ku końcowi, a pośród tego historia młodej Irisz poszukującej swojego brata.

Filmy odtwarzane są w oryginalnym języku z polskimi napisami.

Szczegółowy repertuar kina dostępny jest tutaj. Kino zastrzega sobie możliwość zmiany repertuaru. Bilety na projekcje w cenie 16zł* można nabyć w recepcji Starego Kina.

*Dla naszych Gości hotelowych zniżka – 2 BILETY W CENIE 1

STARE KINO W SAMYM CENTRUM ŁODZI

Nasze kino to część obiektu Cinema Residence, mieści się w podziemiach naszego hotelu w ścisłym centrum Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 120. Sala jest kameralna, mieści 37 osób, a jej wystrój nawiązuje do dawnego kina. Wszystkie projekcje w ramach repertuaru wiosennego realizujemy w wersji cyfrowej, jednakże posiadamy również projektory analogowe, które umożliwiają wyświetlanie filmów na starych taśmach 35 mm.

Stare Kino sala kinowa w Łodzi

SEANSE DLA GOŚCI

Oprócz pokazów biletowanych Goście naszego hotelu mogą uczestniczyć w codziennych seansach filmowych, które odbywają się o godz. 20. Pełen repertuar pokazów dla gości można znaleźć tutaj.

PRYWATNE POKAZY FILMOWE

W Starym Kinie istnieje możliwość zorganizowania prywatnego pokazu w kinie. Niewielka, ale klimatyczna przestrzeń z filmową historią w tle to idealne miejsce dla wszystkich miłośników kinematografii i genialna atrakcja dla rodziny oraz znajomych. W ramach seansu można wybrać jeden z filmów dostępnych w naszej kolekcji, przynieść własny lub zdecydować się na projekcję filmu z taśm 35mm na specjalne zamówienie.

Więcej szczegółów tutaj, a także pod numerem telefonu 880 222 100. Po więcej informacji zapraszamy także do recepcji czynnej 24/7!

Zapraszamy do Starego Kina wszystkich miłośników kina, i nie tylko!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij