Oficjalne Otwarcie Galerii Plakatu Filmowego z Andrzejem Pągowskim w Starym Kinie!

23 marca 2018 roku nastąpiło oficjalne otwarcie Galerii Plakatu Filmowego w Starym Kinie! Dziękujemy wszystkim Gościom i sympatykom za przybycie i udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wielkie podziękowania kierujemy również do naszego Gościa specjalnego, mistrza Andrzeja Pągowskiego, który uświetnił swoją obecnością i przeciął wstęgę przy otwarciu Galerii Plakatu.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia!

RELACJA Z OFICJALNEGO OTWARCIA GALERII PLAKATU

Piątkowy wieczór w Starym Kinie rozpoczęliśmy od krótkiej prelekcji na temat filmowej historii Piotrkowskie 120 - nasi Goście mogli dowiedzieć się o braciach Antonim i Władysławie Krzemińskim, a także Kazimierzu Prószyńskim, który został patronem Galerii Plakatu. W drugiej części wieczoru nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi i otwarcie Galerii przez naszego Gościa specjalnego. Trzecia część natomiast to spotkanie autorskie dotyczące książki "Być jak Pągowski", podczas którego nasi Goście mogli usłyszeć ciekawostki i historie dotyczące twórczości Pana Andrzeja Pągowskiego. 

Otwarcie Galerii Plakatu w Starym Kinie!

Całą fotorelację zobaczcie w poniższej galerii! 

IDEA GALERII PLAKATU FILMOWEGO

Galeria Plakatu Filmowego w Starym Kinie jest uzupełnieniem filmowego klimatu naszego obiektu. Do naszych apartamentów przedstawiających filmy polskie i zagraniczne klasyki, kameralnej sali kinowej, dokładamy kolejną "cegiełkę" jaką jest plakat filmowy.

SALA IM. KAZIMIERZA PRÓSZYŃSKIEGO

Sala, w której znajduje się Galeria nosi imię konstruktora pierwszych aparatów kinematograficznych oraz kamer filmowych - Kazimierza Prószyńskiego. Jego wkład w rozwój kinematografii w Polsce i na świecie przez wiele lat był zapomniany. To właśnie jego uznaje się za twórcę pierwszego aeroskopu - pierwszej ręcznej, automatycznej kamery filmowej ze stabilizacją obrazu. Oddając hołd temu wielkiemu wynalazcy, właśnie jego imieniem postanowiliśmy nazwać naszą Galerię Plakatu Filmowego.

Sala im. Kazimierza Prószyńskiego w Starym Kinie

ZBIÓR GALERII PLAKATU 

W naszej Galerii prezentujemy zbiór prac przedstawicieli Polskiej Szkoły Plakatu. Galeria opiera się na wybranych oryginalnych pracach przedstawicieli Szkoły z różnych jej okresów. Na wystawie znajdują się plakaty takich twórców jak: Jan Młodożeniec, Witold Dybowski, Andrzej Pągowski, Waldemar Świerzy czy Wiesław Wałkuski.

KOLACJE DEGUSTACYJNE W GALERII PLAKATU FILMOWEGO

Już wkrótce w Galerii Plakatu Filmowego odbywać się będą kolacje degustacyjne autorskiego menu naszego Szefa Kuchni Antoine'a Lopeza. Serdecznie zapraszamy do śledzenia aktualności oraz informacji na facebookowym profilu restauracji.

Kolacje degustacyjne w Starym Kinie

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij