Otwarcie Galerii Plakatu w Starym Kinie!

Wszystkich sympatyków i przyjaciół Starego Kina serdecznie zapraszamy na oficjalne otwarcie Galerii Plakatu Filmowego w Starym Kinie.

Otwarcie już 23 marca 2018 roku o godzinie 19:00.

Gościem specjalnym będzie Pan Andrzej Pągowski!

GALERIA PLAKATU W STARYM KINIE

Pomysł na powstanie Galerii Plakatu narodził się w naszych głowach z początkiem tego roku. Naszym zamiarem jest uzupełnienie naszej filmowej historii i klimatu naszego obiektu w nieodłączny element każdej produkcji filmowej - plakat!

W Galerii znajduje się stała wystawa prezentująca dorobek Polskiej Szkoły Plakatu. Zbiór Galerii Plakatu Filmowego opiera się na wybranych oryginalnych pracach przedstawicieli Szkoły z różnych jej okresów. Na wystawie znalazły się plakaty takich twórców jak: Jan Młodożeniec, Witold Dybowski, Andrzej Pągowski, Waldemar Świerzy czy Wiesław Wałkuski.

Sala, w której prezentowana będzie nasza Galeria uzyskała imię Kazimierza Prószyńskiego - pioniera kinematografii, konstruktora pierwszych aparatów kinematograficznych oraz kamer filmowych, postaci niedocenionej, której dorobek i wkład w historię kinematografii pozostawał przez wiele lat zapomniany.

OFICJALNE OTWARCIE GALERII

Otwarcie Galerii odbędzie sie 23 marca 2018 roku (piątek) o godzinie 19:00.

Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie Pan Andrzej Pągowski.

Andrzej Pągowski - jeden z najbardziej znanych polskich artystów - autor 1400 plakatów filmowych, teatralnych czy festiwalowych. Zajmuje się szeroko pojętą grafiką użytkową. Jest dyrektorem kreatywnym i właścicielem firmy Kreacja Pro. Autorskie reprinty plakatów dostępne są w Andrzej Pągowski Art Gallery - pagowski.pl

Podczas spotkania będą mogli Państwo nabyć książkę Andrzeja Pągowskiego i Doroty Wellmann pt."Być jak Pągowski" (wyd.AGORA) z autografem artysty!

WSTĘP WOLNY!

Serdecznie zapraszamy!


Do zobaczenia w Starym Kinie - w nowej Galerii Plakatu!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij