Początki kina w Łodzi: filmowe spacery i projekcje

W imieniu Fundacji Stare Kino serdecznie zapraszamy na cykl wydarzeń pod hasłem Początki kina w Łodzi: filmowe spacery i projekcje. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, po mailowej rezerwacji miejsca. 

Projekt Początki kina w Łodzi: filmowe projekcje i spacery

3 filmowe projekcje analogowe w sali kinowej Starego Kina oraz 3 spacery z przewodnikiem śladami historii Łodzi filmowej - zapraszamy do udziału w nowym projekcie Fundacji Stare Kino. 

Projekt Początki kina w Łodzi nawiązuje do wydarzeń z roku 1899, kiedy to przy Piotrkowskiej 120 bracia Antoni i Władysław Krzemińscy postawili pierwszy stały kinematograf na ziemiach polskich. Fundacja Stare Kino chce rozpowszechniać informacje o tym wydarzeniu i późniejszej historii kina w Łodzi. 

Projekcje filmów oraz spacery z przewodnikiem odbędą się: 

  • 10.11 godz. 14:00 VABANK + filmowy spacer
  • 17.11 godz. 14:00 SEKSMISJA + filmowy spacer
  • 24.11 godz. 14:00 KINGSAJZ + filmowy spacer 

Wstęp wolny

Zapisy: fundacja@fundastarekino.org

Przed każdą projekcją zapraszamy do wysłuchania krótkiej prelekcji naszego kinooperatora na temat funkcjonowania dawnego sprzętu filmowego, po seansie natomiast zapraszamy do rozmów i spaceru z przewodnikiem filmowym. 

Początki kina w Łodzi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt dofinansowany jest ze środków budżetu Miasta Łodzi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij