Pokaz specjalny filmu KIRIBATI TONIE w ramach MFF WATCH DOCS

7 grudnia, w czasie, gdy w Katowicach odbywać się będzie szczyt klimatyczny ONZ - COP24 , a w Warszawie 18. MFF WATCH DOCS, zapraszamy na specjalny pokaz filmu Kiribati tonie do naszej sali kinowej!

Watch Docs o zmianie klimatu - 7 miast w Polsce - Łódź - Stare Kino 

W ramach akcji "Watch Docs o zmianie klimatu" 7 grudnia o godz. 19 zapraszamy Was do naszej sali kinowej przy Piotrkowskiej 120 na projekcje filmu Kiribati Tonie. 

Projekcja filmu odbędzie się właśnie wtedy, kiedy w Katowicach będzie się odbywać najważniejsze forum poświęcone światowej polityce klimatycznej (COP24 ONZ), a w Warszawie międzynarodowy festiwal filmów dokumentalnych WATCH DOCS poruszający temat praw człowieka. Wstęp na pokaz jest bezpłatny. 

Film ten porusza trudny temat globalnego ocieplenia na przykładzie wyspiarskiego państwa Kiribati. Znajduje się ono na Oceanie Spokojnym i jest jednym z najbardziej oddalonych miejsc od cywilizacji. Pomimo tego może być też jednym z pierwszych miejsc, które znikną z powierzchni Ziemi przez cywilizację... Kiribati może znaleźć się pod wodą. 
W filmie reżyser skupia się na życiu mieszkańców tego państwa, pokazuje także wysiłki prezydenta kraju - Anote Tonga. Kiribati Tonie to najlepszy punkt wyjścia do dyskusji na temat globalnego ocieplenia i problemów, które z niego wynikają. 

Pokaz specjalny filmu Kiribati Tonie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Łódź - pokażmy, że temat globalnego ocieplenia nie jest nam obcy! 

Zapraszamy na projekcje i rozmowy na temat światowych, ale także lokalnych problemów związanych z globalnym ociepleniem. 

PS. Zapraszamy także na zimowy repertuar kina!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij