Pomagaj oglądając, czyli "Kino z sercem" i pokaz filmu "Dziewczyna z perłą"!

Stare Kino Cinema Residence wraz z Fundacją Swim For a Dream w ramach cyklu "Kino z sercem" 16 lipca o godz. 20:00 zaprasza na pokaz filmu Dziewczyna z perłą ! 

 

Cykl pokazów "Kino z sercem" ma charakter charytatywny, a całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc podopiecznym Fundacji Swim For a Dream. 

Już 16 lipca o godz. 20:00 odbędzie się następny pokaz z cyklu "Kino z sercem" organizowany wraz z Fundacją Swim For A Dream.

Cykl pokazów "Kino z sercem" ma charakter charytatywny, a całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc podopiecznym Fundacji Swim For a Dream. Autorem cyklu jest założyciel Fundacji Swim For a Dream - Adam Jerzykowski, który podejmując się wielu wyzwań zbiera fundusze dla celów charytatywnych. Pierwszym wyzwaniem Adama Jerzykowskiego było przepłynięcie dystansu z Heludo Gdyni. Natomiast najnowsze wyzwanie to "Ucieczka z Alcatraz", czyli pokonanie wpław dystans między więzieniem Alcatraz do San Francisco. 

Więcej o fundacji:
http://www.swimforadream.com/

 

Dziewczyna z perłą – film z 2003 roku reżyserii Petera Webbera, będący adaptacją powieści Tracy Chevalier Dziewczyna z perłą.
Zarówno film, jak i powieść, osnute są wokół obrazu Jana Vermeera Dziewczyna z perłą. Opisują okoliczności powstania dzieła, jednak nie są oparte na żadnych źródłach, a jedynie na wyobraźni pisarki.

" Niderlandy, rok 1665. 17-letnia Griet zostaje służącą w domu państwa Vermeerów. Dziewczyna orientuje się, że stosunki między małżonkami są napięte. Żona nie podziela malarskich fascynacji męża, ma pretensje, że wpędza rodzinę w długi, pracując zbyt wolno. Vermeerowie mają kilkoro dzieci, a Catharina spodziewa się kolejnego. Nadzieję na potrzebne pieniądze daje nowe zamówienie. Johannes Vermeer tworzy obraz wiele miesięcy, dopracowuje każdy detal. Niespodziewanie odnajduje w służącej bratnią duszę. Griet stanie się jego modelką i muzą."

Koszt biletu - 10 zł/szt

Zapraszamy!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij