Relacja z objazdowego festiwalu filmowego Watch Docs 2018

Drugi weekend miesiąca w Starym Kinie minął pod znakiem dobrego reportażu, ciekawych spotkań i ważnych dyskusji. Od 7 do 9 września wraz z Kinem Bodo zapraszaliśmy Państwa na szereg filmów dokumentalnych w ramach drugiej łódzkiej edycji Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS.

PRAWA CZŁOWIEKA W OBIEKTYWIE KAMERY

Tegoroczny Watch Docs to 3 intensywne dni projekcji, spotkań i dyskusji. Podczas festiwalu prezentowaliśmy filmy opowiadające m.in. o wojnie w Iraku i reżimie Baszara al-Asada w Syrii, a dokładnie o horrorze, jaki przeżywają każdego dnia tamtejsze kobiety. Pokazaliśmy też cykl krótkich reportaży zatytułowany „Odpady”, który skupił się na jednym z najpoważniejszych problemów współczesnej cywilizacji, jakim jest produkcja potężnej ilości śmieci i dewastacja środowiska naturalnego. Mieli Państwo również okazję poznać filmowe portrety aktywistów walczących przeciwko wycince Puszczy Białowieskiej oraz zobaczyć, jak naprawdę wyglądały kulisy podpisania umowy klimatycznej w Paryżu. To tylko kilka z wielu tematów prezentowanych w tym roku podczas łódzkiego Watch Docsa.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Świetnym dokumentom towarzyszyły wyjątkowe spotkania, wykłady i dyskusje, które skupiły specjalistów i aktywistów z różnych dziedzin. Wydarzeniem, które na długo zapadnie nam w pamięć była niewątpliwie emocjonująca debata po filmie „Cichy front”, pokazującym zeznania ofiar gwałtów dokonywanych przez reżim Asada jako broń przeciw opozycji. W spotkaniu uczestniczyły m.in. wspaniałe przedstawicielki stowarzyszenia Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom, a sama debata była naprawdę poruszająca. Dzięki transmisji live mieli Państwo też okazję oglądać to spotkanie za pośrednictwem Facebooka. Podzielamy też opinie, jakie docierają do nas od Państwa po dyskusji z adwokatami z Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi, która towarzyszyła projekcji filmu pt.: „Detektywi prawdy”. Rozmowa na temat nowych technologii w służbie praw człowieka była konkretna i merytoryczna, a wiedza przekazana przez adwokatów, Panią Katarzynę Piotrowską-Mańko oraz Pana Michała Wojtysiaka naprawdę bezcenna.

DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy wszystkim partnerom, bez których festiwal nie mógłby się odbyć! Ale przede wszystkim dziękujemy Państwu, że zechcieliście spędzić ten weekend z nami na filmowych projekcjach, spotkaniach, warsztatach i wystawach. Daję nam to energię i zapał do tworzenia nowych ciekawych wydarzeń w Starym Kinie! Do zobaczenia!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij