Święto wina Beaujolais Nouveau w restauracji Stare Kino by Antoine Lopez!

Święto wina każdego roku ma innę datę, choć zawsze przypada na 3 czwartek listopada. Tego dnia można spróbować wina z danego roku. Serdecznie zapraszamy do naszej restauracji Stare Kino by Antoine Lopez do wspólnego świętowania Dnia Wina! 

Czym jest Beaujolais Nouveau? 

To młode wino z regionu Beaujolais, które dojrzewa już w 6 tygodni po winobraniu. Wino to wyróżnia się lekkim cierpkim smakiem i fiołkową barwą. Nie nadaje się do przechowywania i dojrzewania, dlatego należy wypić je jak najszybciej. Wino to powstaje z odmiany winogron gamay, które zbierane są ręcznie. 

Skąd pochodzi tradycja święta?

Tradycja rozpoczęła się w regionie Beaujolais, gdzie lokalni producenci kosztowali tego trunku przed rozpoczęciem adwentu. Na dzień degustacji celowo wybrano czwartek, aby ludzie nie spożyli zbyt dużych ilości tego alkoholu mając na uwadzę kolejny dzień w pracy, a jedynie delektowali się jego smakiem. 

Święto wina w restauracji Stare Kino by Antoine Lopez

Szef Kuchni Antoine Lopez zaprasza serdecznie do wspólnego świętowania Dnia Wina, Antoine do kieliszka wina poleca deskę serów i mięs! 

A my zapraszamy na Piotrkowską 120 od 17! Do zobaczenia w Starym Kinie!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij