Light Move Festival 2019

To już 9 edycja Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła w Łodzi! Light Move Festival odbędzie się od 27 do 29 września. 

Light Move Festival 2019 Łódź

W tym roku największy Festiwal Światła w Polsce odbędzie się pod hasłem PRZESTRZEŃ. Jak piszą organizatorzy festiwalu: 

Light Move Festival pragnie jeszcze mocniej wtargnąć w tkankę miejską i pokazać, jak mocny wpływ na człowieka ma miejsce, w którym funkcjonuje. Twórcy festiwalowych instalacji i mappingów w swoich pracach odniosą się do miejsca ich prezentacji, które stanie się nie tylko tłem dla dzieła sztuki, ale też jego integralną częścią.

Programu Festiwalu wypełniony jest ciekawymi wydarzeniami w różnych miejscach Łodzi  Są to iluminacje budynków, mappingi, instalacje świetlne, wystawy, happeningi czy przystanki muzyczne. 

Program Festiwalu Light Move Festival 2019:

W programie tegorocznej edycji znajdą się m.in. 

 • Kokpit Astronauty

Ławeczka pod wierzbą, z której można zobaczyć to co mogą zobaczyć astronauci w czasie lotów poza Ziemię. Ławeczka będzie się znajdowała w okolicy Dworca Fabrycznego

 • Multiverse

Projekcja sferyczna realizowana w unikalnej technologicznie kopule o średnicy 19m. Instalacja znajdzie się tuż obok Dworca Fabrycznego. 

 • Fabula

"Bajka w mieście". Instalacja świetlna inspirowana sztuką ludową i motywami Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Prace będzie można zobaczyć na kamienicy przy ul. Sienkiewicza. 

 • Range

"Człowiek w przestrzeni, przestrzeń w człowieku". Instalacja ta będzie wizualną i muzyczną opowieścią o człowieku i abstrakcyjnym świecie. Instalacja ta będzie do oglądania na kamienicy przy zbiegu ulic Piotrkowskiej i Moniuszki. 

 • Tajemnice Światła Gwiazd

Program łódzkiego Planetarium z pokazami, prezentacjami oraz obserwacjami nieba. Uwaga: Atrakcja dostępna tylko 27.09. 

 • Jazz nocą

Jazz na żywo wykonywany przez muzyków z "Kwintetu Kwintesentacja" w połączeniu z instalacjami świetlnymi. Koncerty odbędą się w okolicy Dworca Fabrycznego.

 • Symfonia koloru

Projekt wykorzystujący architekturę Teatru Wielkiego w Łodzi. Instalacja, w której wykorzystane zostały motywy z najsłynniejszych oper (Carmen, Turandot, Madame Buttlerfly, Jezioro Łabędzie). 

 • Dobra wróżba

Wizualizacja deszczu. Instalacja na ulicy Traugutta.

 • Muzyczne wariacje

Koncert w świetlnej oprawie "pod zegarem" na skrzyżowaniu ulicy Piotrkowskiej i 6 Sierpnia. Wystąpią: Runforrest, Two Drive

 • Heart (Hug) Space

Eksperyment społeczny i instalacja interaktywna. 

Interaktywna instalacja działająca jako zaprojektowany na wywoływanie przytulenia obiekt. Publiczność jest zapraszana na świetlny spot, gdzie instalacja reaguje na uściski.

 • Keys of Light

Występy pianisty w przestrzeni miejskiej urozmaicone projekcjami mappingowymi. W parku im. Stanisława Moniuszki wystąpi Mr.Beam. 

 • Colours X Colours

Wystawa wideo Colours X Colors jest wynikiem współpracy między Oilhack i Thomasem Blanchardem. Wystawa będzie zrealizowana przy ul. Traugutta. 

 • Płynne historie

Historia fortepianu Rubinsteina. Przeniesienie na przestrzeń miejską, kolorowych, abstrakcyjnych obrazów, które przy wykorzystaniu światła rzutników (grafoskopów), szkła oraz cieczy i kolorowych filtrów, dają nowe znaczenie świetlnemu show.

 • The Tree That Blinked

Cyfrowe portrety ukazane w formie drzewa, które pokazują pierwotne mity i misteria terenów leśnych. Praca do obejrzenia na skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Sienkiewicza. 

 • Imaginarium 

Praca stworzona w oparciu o stare ilustracje w technice kolażowej. Do obejrzenia na Pasażu Schillera. 

 • Pokazy audiowizualne VR

W czasie trwania Festiwalu zapraszamy także do naszych Sąsiadów z podwórza - Virtual House. W salonie VH od 20 do 24 będzie możliwość niedopłatnego skorzystania z atrakcji wirtualnej rzeczywistości. 

Nocleg podczas Light Move Festival 

Stare Kino to idealne miejsce na Twój nocleg podczas Festiwalu Światła 2019. Nasze apartamenty znajdują się w samym centrum wydarzeń w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 120. Zapraszamy do rezerwacji i pobytu w filmowym klimacie w sercu Łodzi

Do zobaczenia na Light Move Festival!

Light Move Festival

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij