Najbardziej kolorowy ogródek przy Piotrkowskiej w Łodzi

Czy wiecie, że przy ul. Piotrkowskiej 120 znajduje się najbarwniejsza odsłona słynnych łódzkich ogródków? To właśnie pod tym adresem znajdziecie kolorowe parasolki, które pokochali Łodzianie oraz turyści. Warto wiedzieć, że to tutaj mieści się Aparthotel Stare Kino, Restauracja Stare Kino by Antoine Lopez, a także kameralne kino i filmowy cocktail bar Stopklatka!

Historia Starego Kina

Ulica Piotrkowska 120 to historyczne miejsce dla polskiej jak i światowej kinematografii. To właśnie tutaj w 1899 roku bracia Krzemińscy otworzyli uruchomili pierwszy stały kinematograf na ziemiach polskich -„Gabinet Iluzji”. Zaraz po Braciach Lumiere, którzy działali we Francji, było to drugie kino na świecie! Na cześć tego niesamowitego wydarzenia powstał nasz aparthotel, w którym filmowe akcenty spotkać można na każdym kroku. W Starym Kinie mieści się obecnie 51 filmowych apartamentów oraz 2 sale konferencyjne, w których organizowane są liczne spotkania, szkolenia, wystawy czy wernisaże.

Kameralna sala kinowa oraz projekcje pod gołym niebem

Nasze kameralne kino od nowoczesnych multipleksów odróżnia to, że posiada niesamowity klimat prawdziwie starego kina. Mieści się w podziemiach naszego hotelu, a projekcje w tym samym czasie oglądać może w nim 37 osób. Odbywają się w nim codzienne bezpłatne seanse dla gości, a także cyfrowe projekcje realizowane w ramach naszego letniego repertuaru. Posiadamy również projektory analogowe, które umożliwiają wyświetlanie filmów na starych taśmach 35 mm. Nasze kino to miejsce, w którym odbywa się szereg wydarzeń gościnnych m.in. On Art Festiwal, Watch Docs czy Letni Festiwal Filmowy – TME Polówka, podczas którego projekcje wyświetlane są pod gołym niebem na naszym letnim tarasie obok murala z Charliem Chaplinem.

Filmowa restauracja, ogródek oraz bar

Stare Kino to także miejsce, w którym skosztujecie wybornego jedzenia czy napijecie się filmowego drinka! Na naszym terenie działa restauracja prowadzona przez francuskiego Szefa Kuchni – Antoine’a Lopeza, który podaje w niej nowoczesne dania kuchni europejskiej. Możecie także napić się tutaj kraftowego piwa, klasycznych alkoholi czy drinków spijanych przez najpopularniejszych filmowych bohaterów w barze Stopklatka.

Wspaniałymi daniami oraz alkoholami możecie delektować się w restauracyjnym letnim ogródku pod wielobarwną parasolkową instalacją, która została stworzona specjalnie na inaugurację Festiwalu Dobrego Smaku 2019. Parasolki znajdziecie w głębi podwórza tuż obok restauracji Stare Kino oraz filmowego muralu z Charliem Chaplinem. Ta kolorowa ozdoba sprawia, że nasze podwórko tłumnie odwiedzają turyści, a także zachwyceni nią mieszkańcy Łodzi. Zapraszamy i Ciebie do odwiedzenia naszego kolorowego ogródka i wypróbowania letniego menu naszej restauracji!

Do zobaczenia na Piotrkowskiej 120!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij