35. Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi!

Od 8 do 14 maja Łódź będzie stolicą teatru! Rozpoczyna się już 35. Festiwal Szkół Teatralnych, na którym zaprezentują się wydziały aktorskie ze wszystkich publicznych szkół teatralnych w Polsce.
„Jazda na scenę!” to hasło przewodnie tegorocznej edycji tego wydarzenia. Studenci zaprezentują swoje spektakle dyplomowe na scenach Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka oraz Teatru Studyjnego Szkoły Filmowej w Łodzi.
 
W tym roku młodych aktorów oceniać będzie Jury w składzie: Anna Augustynowicz (reżyserka teatralna i filmowa, Dyrektor Teatru współczesnego w Szczecinie), Kinga Preis (aktorka teatralna i filmowa), Monika Strzępka (reżyserka teatralna), Adam Orzechowski (reżyser teatralny, Dyrektor Teatru Wybrzeże w Gdańsku) oraz Wioletta Laszczka (przedstawiciel Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego).
Zwycięzcy otrzymają Nagrodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ponadto przyzane zostaną nagrody publiczności dla Najbardziej Elektryzującej Aktorki i Najbardziej Elektryzującego Aktora.
 
Pełen program Festiwalu, informacje o spektaklach, aktorach, jurorach a także - lokalizacje Festiwalu i informacje o możliwości zakupu biletów i karnetów na www.festiwalszkolteatralnych.pl 
 
Stare Kino jako Partner festiwalu gorąco poleca!
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij