Łódź z tytułem miasta filmu według UNESCO!

Niezwykle miło nam poinformować, że nasze miasto Łódź zostało wyróżnione przez UNESCO i znalazło się w Sieci Miast Kreatywnych. Łódź została mianowana Miastem Filmu! 

SIEĆ MIAST KREATYWNYCH

Łódź znalazła się w tym prestiżowym gronie jako jedno z 64 miast, zyskała miano miasta filmu obok takich aglomeracji jak Sydney, Rzym i Bradford. Wraz z naszym miastem w dziedzinie filmu wyróżniono także Yamagatę, Qingdao i Terassę. Obecnie Sieć Miast Kreatywnych liczy 180 miast wyróżnionych w dziedzinach takich jak: rzemiosło artystyczne, sztuka mediów, muzyka, film, gastronomia, literatura, wzornictwo czy sztuka ludowa. 

UNESCO

Łódzką aplikację do UNESCO przygotowało Narodowe Centrum Kultury Filmowej - we wniosku znalazło się informacje o uczelniach wyższych, których absolwenci są przygotowani do pracy w kluczowych dziedzinach związanych z filmem; o filmowych festiwalach takich jak: Transatlantyk, Cinergia, Festiwal Kamera Akcja, Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu; a także podmioty związane z filmem m.in. Muzeum Kinematografii i Muzeum Animacji Se-Ma-For.

FILMOWA MARKA ŁODZI

Dla UNESCO najważniejszym aspektem było oparcie rozwoju miasta o film. Narodowe Centrum Kultury Filmowej powołało się na dziedzictwo filmowej Łodzi oraz plany związane z jeszcze większym podkreśleniem filmowych walorów naszego miasta. 

WYRUSZ Z NAMI W PODRÓŻ DO ŚWIATA FILMU 

Wszystkich fanów filmu zapraszamy do niezwykłej podróży w filmowych wnętrzach Starego Kina - nasz obiekt to najlepszy punkt początkowy do filmowych wycieczek po Łodzi. 

 

EC1 Łódź

fot. Jacek Rutkowski

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij