Teatr na Piotrkowskiej - Ziemia Obiecana!

Teatr Wielki w Łodzi wraz z Łódzkim Centrum Wydarzeń zapraszają 16 września 2017 do Teatru na Piotrkowskiej! Na deskach plenerowej sceny, która stanie w Pasażu Schillera wystawiony będzie teatralny spektakl baletowy "Ziemia Obiecana".
 

Balet "Ziemia Obiecana" powstał na podstawie powieści Władysława Reymonta oraz ekranizacji Andrzeja Wajdy. Przedstawia historię fabrykanckiej Łodzi - przepełnionej dymem fabrycznych kominów, pięknymi pałacami budowanymi z rodzinnych fortun i ciężką pracą zwykłych ludzi.

Głównym choreografem jest nowozelandczyk - Gray Veredon. Zauroczony miastem, filmem i powieścią polskiego noblisty o historii Łodzi przemysłowej, tworzy przedstawienie opowiadające tą historię tańcem! Z tego powodu jest to na pewno oryginalny spektakl, który dodatkowo został przeniesiony na deski plenerowej sceny. Veredon w swoim widowisku zachowuje najważniejsze wątki z powieści Reymonta - nieszczęśliwie zakochaną Ankę w Karolu Borowieckim, jego romanse i intrygi jego konkurentów. Nie zapomina o głównym bohaterze - czyli naszym mieście Łodzi i jego bezimiennych twórcach - tkaczkach, farbiarzach i robotnikach.

GDZIE I KIEDY "Ziemia Obiecana"?

Spektakl plenerowy odbędzie się 16 września (sobota), początek o godzinie 21 w Pasażu Schillera przy Piotrkowskiej. Przedstawienie trwa 1 godzinę bez przerwy.

Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny! Jeśli chcesz zdobyć wejściówki z miejscem siedzącym udaj się po bezpłatne zaproszenia do Łódzkiego Centrum Wydarzeń przy Piotrkowskiej 87, bądź do kasy Teatru Wielkiego.
UWAGA! Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki. Otwarcie bram o godzinie 20.


Na wydarzenie zapraszamy gości Starego Kina - to niecałe 5 minut spacerem do Pasażu Schillera!

Czy wiecie, że w Starym Kinie możecie nocować w apartamencie dedykowanemu "Ziemii Obiecanej"? Zachęcamy do odwiedzenia i zapoznania się z historią fabrykanckiej Łodzi, która stała się dla głównych bohaterów ekranizacji Andrzeja Wajdy, miejscem do zyskania ogromnej fortuny.

Apartament Ziemia Obiecana

Po szczegóły i wybór oferty kliknij tutaj.


Stare Kino gorąco poleca!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij