Transatlantyk festival 2017 w Łodzi!

Już w najbliższych dniach, od 14 do 21 lipca, Łódź będzie gościć Międzynarodowy Festiwal Filmowy - TRANSATLANTYK FESTIVAL 2017!

Hasłem tegorocznej edycji i motywem przewodnim jest #SIŁAKOBIETY.

 

"Transatlantyk Festival w Łodzi to artystyczna platforma, która poprzez muzykę i film tworzy silniejsze związki między społeczeństwem, sztuką i środowiskiem, inspiruje dyskusje na aktualne tematy społeczne. Jest uznanym międzynarodowym festiwalem nowej generacji, który buduje swą tożsamość łącząc wyrafinowaną, skierowaną do branży filmowej ofertę z szeroko dostępnym programem edukacji i aktywizacji społecznej."

Rozpoczynająca się niebawem edycja poświęcona będzie sile kobiet. Repertuar filmów obejmie te wyreżyserowane przez wybitne kobiety z Polski i ze świata oraz obrazy przedstawiające problemy z jakimi się spotykają we współczesntych czasach. Tematyka ta zostanie również poddana dyskusjom na zaplanowanych spotkaniach i panelach dyskusyjnych.

Festiwal to wiele możliwości! Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

  • KINO ŁÓŻKOWE - uznane za serwis BuzzFeed za jedno z 10 najwspanialszych kin na świecie!

W tym roku ponad 50 łóżek wyposażonych w ekrany z projektorami stanie w Pasażu Schillera przy ulicy Piotrkowskiej. Seanse zaplanowane są od 13 do 21 lipca. Koszt jednego seansu - 30zł (cena obejmuje możliwość obejrzenia filmu dla max.3 osób na jednym łóżku). Sprzedaż odbywa się tutaj. Aby sprawdzić listę filmów możecie kliknąć tutaj.

Z kina łóżkowego będzie można korzystać również w ciągu dnia - przed wieczornymi pokazami - organizatorzy zapewniają możliwość swobodnego korzystania w celu czytania książek czy grania w gry.

  • SPOTKANIE Z GOŚCIEM SPECJALNYM FESTIVALU - Edwardem Nortonem!

Spotkanie z amerykańskim aktorem znanym m.in. z filmów "Fight Club" czy "Bridman odbędzie się 21 lipca. Rezerwacje biletów na to wydarzenie możliwe będą od 4 lipca od godziny 19 przez oficjalną stronę festiwalu.

  • POZOSTAŁE POKAZY FILMOWE W RAMACH FESTIWALU:

​Kino Kulinarne - pokazy odbywać się będa w Hali Maszyn w EC1 w Łodzi.

Piątkowa Polówka - filmy poświęcone Sile Kobiet, wstęp bezpłatny, EC1 ul. Targowa 1/3


Wszystkie spotkania i wydarzenia w ramach Transatlantyk Festival 2017 znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej www.transatlantyk.org

Stare Kino filmowo POLECA!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij