Dzień Kobiet w Starym Kinie - wystawa fotografii "Okiem Kobiety - Okiem na Kobiety"

Tradycją staje się świętowanie Dnia Kobiet w Starym Kinie otwarciem wystawy fotografii. W tym roku zapraszamy na wernisaż prac autorstwa Anety Woźniakowskiej - Moskwy oraz Krzysztofa Górskiego.

"Okiem Kobiety - Okiem na Kobiety" już 8 marca od godziny 19:00 w Starym Kinie!

DZIEŃ KOBIET

Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzony jest od 8 marca 1910 roku. Święto ustanowione dla wyrażenia szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Za pierwowzór Dnia Kobiet można uznać obchodzone w starożytnym Rzmie Matronalia - święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta kobiety otrzymywały od swoich mężów upominki oraz spełniali życzenia swoich żon.

W Polsce święto było bardzo popularne w okresie PRL. Kobiety obdarowywane były przede wszystkim kwiatami - goździkami lub tulipanami. Niekiedy wręczano paniom takie dobra materialne jak rajstopy, ręcznik, ścierka, mydło, kawa.

Obecnie co roku odbywają się tzw. "manify" organizowane przez środowiska feministyczne, to połączenie demonstracji z happeningiem na rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn. W Dniu Kobiet najczęściej wręczanymi prezentami są kwiaty oraz słodnie upominki.

WYSTAWA FOTOGRAFII "OKIEM KOBIETY - OKIEM NA KOBIETY"

8 marca zapraszamy na niezwykłą wystawę przedstawiającą dwa różne spojrzenia na świat.

Fotografie Anety Woźniakowskiej-Moskwy, autorki bloga fotograficznego agdybyfotografia.blogspot.com, wykładowcy akademickiego, architekta wnętrz, której zamiłowaniem jest obserwowanie ludzi oraz przyrody. Zaprezentuje swój świat "okiem kobiety", świat makro, zaklęty w kształtach kolorach i delikatności formy.

Prace Krzysztofa Górskiego, podróżnika, fotografa i aktora, prowadzącego bloga A NA RAZIE W PODRÓŻY. Przedstawi on swoje spojrzenie na świat kobiet, męską perspektywę "okiem na kobiety" ze swojej ostatniej podróży do Etiopii. Fotografie autorstwa Pana Krzysztofa będą prezentowane w Starym Kinie już po raz drugi, wcześniej mieliśmy przyjemność prezentować zbiór wspomnień zgromadzonych na wystawie "Świat w walizce".

Wystawa fotografii "Okiem Kobiety, Okiem na Kobiety" w Starym Kinie

Wystawa odbędzie się w restauracji Stare Kino by Antoine Lopez w sali Galeria, początek wernisażu o godzinie 19:00. WSTĘP WOLNY!


Dzień Kobiet w Starym Kinie świętujemy przez cały tydzień! Zapraszamy na pokazy filmu "Party Girl" w Stare Kino Old Cinema.

Bilety w cenie 16 złotych dostępne w recepcji Stare Kino Cinema Residence.


Spędź z nami Dzień Kobiet!

Do zobaczenia przy Piotrkowskiej 120!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij