Jarmark Bożonarodzeniowy na ulicy Piotrkowskiej w sercu Łodzi

Jak co roku w czasie świątecznym ulica Piotrkowska i najbliższe okolice zmienią się w klimatyczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Wydarzenie rozpoczyna się już 1 grudnia, w tym roku w Łodzi zagości charakterystyczny element wszystkich jarmarków w Polsce – wiatrak.

JARMARK BOŻONARODZENIOWY PRZY ULICY PIOTRKOWSKIEJ

Miejsce na świąteczne zakupy to nie tylko ulica Piotrkowska, tradycyjnie Pasaż Schillera zamieni się w klimatyczne miejsce do spędzenia przedświątecznego czasu razem w pięknej aranżacji do zobaczenia m.in. Chata z Piernika i Domek Św. Mikołaja.

Stoiska uginać się będą od takich specjałów jak delikatesy (bakalie, miody, słodycze, produkty cukiernicze), wyroby rękodzielnicze i artystyczne, akcesoria świąteczne (stroiki, ozdoby choinkowe, świece, obrusy) i kulinaria. W drewnianych domkach handlowych sprzedawane będą między innymi: grillowane mięsa od lokalnych dostawców, staropolski bigos, zupy  w chlebie, frytki belgijskie, pierogi, oraz mule i kalmary. Ulica Piotrkowska będzie oferować gorącą czekoladę oraz grzane wino. Jarmark będzie uwodził nie tylko magicznym widokiem, ale również niesamowitymi zapachami.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Łodzi

 

Program Jarmarku:

1.12.2018 – godz. 16:30

 • Iluminacja na ulicy Piotrkowskiej oraz choinka na Placu Wolności
 • Korowód ulicą Piotrkowską z udziałem św. Mikołaja 

1.12.2018 – godz. 17:00

 • Start Jarmarku wraz z koncertami

8.12.2018

 • Motomikołaje na motocyklach

12.12.2018 – godz. 16:00

 • Świąteczna ciężarówka Coca-Cola 

Dodatkowe atrakcje:

 • bajkowa wioska Łódzkiego Jarmarku, a w niej: domek św. Mikołaja, Piernikowa Chata, Zakątek pod Jemiołą, Szopka Bożonarodzeniowa, tor do „snowtubingu”,, specjalny świąteczny mapping.
 • Świąteczna Akademia Sztuk Pięknych z udziałem lokalnych artystów, w tym „Wariacje z ceramiką” – warsztaty z prezentacją technik tworzenia sztuki ceramicznej, „Szklane Piękno” – warsztaty wraz z pokazem szkła artystycznego, „Van Gogh na lodzie” – warsztaty z rysunku oraz malarstwa dla najmłodszych;
 • koncert otwarcia Jarmarku z udziałem znanej wokalistki, podczas którego usłyszymy kolędy, ale także energetyczne brzmienia z repertuaru wokalistki;
 • pokazy sztuki magicznej iluzjonisty znanego z programu talent show;
 • pokazy taneczne w świątecznym charakterze z udziałem tancerzy z jednej z najbardziej rozpoznawalnych szkół tanecznych w Polsce;
 • spektakle teatralne z wykorzystaniem ognia w wykonaniu Teatru Tańca i Ruchu.

Wstęp wolny

Jarmark będzie trwał od 1 do 23 grudnia, a stoiska czynne codziennie od godz. 12:00 do 20:00 – gastronomia do 22:00.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Jarmarku, polecamy go szczególnie Gościom naszego hotelu - stoiska Jarmarku znajdują się tuż obok naszego podwórza! 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij