Świat mozaiki. Wystawa prac Alicji Brewińskiej-Walaszczyk w Starym Kinie!

Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu "Młodzi Artyści w Starym Kinie". Już 20 kwietnia od godziny 18:00 przedstawimy Państwu wystawę prac Alicji Brewińskiej-Walaszczyk, która zabierze nas w świat mozaiki artystycznej. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny!

Mozaika - piękna dekoracja tworzona z kamyków, szkła lub ceramiki jest najmniej znaną formą artystyczną. Podczas wernisażu dowiemy się czym tak naprawdę jest mozaika, a Pani Alicja opowie nam czym charakteryzuje się ta technika. 


ALICJA BREWIŃSKA-WALASZCZYK 
Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Przez wiele lat mieszkała we Włoszech, gdzie zajmowała się szeroko pojętym dekoratorstwem wnętrz. To właśnie we Włoszech odkyła swoją wielką pasję - mozaikę, którą zajmuje się do dnia dzisiejszego. Aktualnie tworzy mozaiki w technice tradycyjnej oraz autorskiej technice unikatowej, od niedawna
zajmuje się także techniką mikromozaiki. Ma za sobą kilkanaście wystaww w Polsce i za granicą. Jej prace mozaikowe znajdują się we Włoszech, Niemczech, Luksemburgu oraz Polsce. Jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków. W Łodzi prowadzi Pracownia Mozaiki, która znajduje się w zabytkowym kompleksie osiedla Księży Młyn. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich na otwarcie wernisażu! Jeśli jednak nie uda Ci się w nim uczestniczyć, prace Pani Alicji będzie można oglądać do 4 maja w Starym Kinie.

Do zobaczenia przy Piotrkowskiej 120!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij