Łódź na weekend z kulturą!

Zbliżający się ostatni weekend maja warto spędzić w Łodzi. Dlaczego? Sprawdźcie sami!

PIĄTEK 26 maja

Dzień matki polecamy celebrować w naszej hotelowej restauracji – Stare Kino by Antoine Lopez! Nasze mamy zasługują na chwilę wytchnienia w tym wyjątkowym dniu. Zachęcamy również do udziału w pokazie filmu "Wielki Gatsby" w ramach Klasyki Kina w Starym Kinie. Bilety w cenie 10 zł wciąż są dostępne!

Wieczorem w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się koncert wspaniałego holenderskiego skrzypka, Andre Rieu! Światowej klasy artysta ponownie zaprezentuje się przed polską publicznością w ramach tournée w Krakowie, Łodzi i Gdańsku. Polecamy, gdyż „jego koncerty to czas niezwykle romantyczny, zabawny, wprost niezapomniany”! Początek występu o godzinie 20:00.

SOBOTA 27 maja

Sobotnie, późne popołudnie polecamy spędzić na trzy sposoby:

  • Biorąc udział w specjalnej, analogowej projekcji filmu „Amelia” w Starym Kinie. Film zostanie odtworzony z taśmy 35mm! Zapraszamy o 18:00, bilety wciąż w sprzedaży!
  • Kibicując w Rossmann Run na ulicy Piotrkowskiej. W tegorocznej edycji udział weźmie ponad 5 tysięcy biegaczy z całej Polski! Bieg rozpoczyna się o godzinie 19 z ulicy Nowomiejskiej przy Parku Staromiejskim. UWAGA! Ze względu na to wydarzenie nastąpią utrudnienia w ruchu (zmienią się trasy komunikacji miejskiej oraz zablokowane zostaną niektóre ulice). Dojazd do Starego Kina może być utrudniony pomiędzy 18:00 a 21:00!
  • Uczestnicząc w koncercie ulicznym Songwriter Łódź Festiwal. O godzinie 20:00 pod zegarem na ulicy 6-go Sierpnia zagra znany walijski muzyk, kompozytor i tekściarz, John Porter!

NIEDZIELA 28 maja

Niedzielę proponujemy rozpocząć aktywnie, zwiedzając Łódź na rowerze. Polecamy wycieczkę rowerową z Zieloną Łodzią, śladem architektury niemieckiej z czasów II wojny światowej. Start o godzinie 12:00 w parku im. Gen. Zaruskiego na Stokach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Wieczorem ponownie zachęcamy do odwiedzenia Atlas Areny. Tym razem koncert zagra Hans Zimmer! To najbardziej utytułowany kompozytor muzyki filmowej. Człowiek, którego nazwisko zna każdy miłośnik kina i muzyki. Zdobywca wszystkich najważniejszych nagród, w tym Oskara i dwóch Złotych Globów i dwóch nagród Grammy. Autor ponad stu ścieżek dźwiękowych do najpopularniejszych produkcji filmowych. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00

Stare Kino poleca i serdecznie zaprasza do Łodzi!

fot. Jacek Rutkowski Fotogafia

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij