Pomysły na 2-dniowe zwiedzanie Łodzi

Łódź to idealne miasto na tzw. city break. Planujesz zwiedzić Łódź w drodzę nad morze albo w góry? A może szukasz pomysłu na urlop? Filmowa Łódź zaprasza! 

Spędź z nami 2 dni - skorzystaj z oferty specjalnej i zobacz najciekawsze atrakcje miasta!

Podczas krótkiego zwiedzania Łodzi niezwykle ważna jest lokalizacja noclegu - Stare Kino znajduje się w samym sercu Łodzi, przy słynnej ulicy Piotrkowskiej. To idealny punkt do rozpoczęcia każdej miejskiej wycieczki. W ramach wakacyjnego city break w Łodzi przygotowaliśmy dla Was specjalną ofertę - 2 dniowy pobyt w filmowym apartamencie w specjalnej wakacyjnej cenie! 

Wakacje w Łodzi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przygotowaliśmy dla Was także listę najciekawszych miejsc do zwiedzenia w Łodzi:

  •  ulica Piotrkowska z Aleją Gwiazd i Pomnikiem Wielkich Łodzian 

Najdłuższy deptak w Europie i najbardziej reprezentacyjna ulica Łodzi z pięknymi kamienicami i podwórzami (zachęcamy zaglądać w podwórza  - polecamy Wam szczególnie podwórze przy Piotrkowskiej 3 ), a także z niezwykłymi pomnikami (Galeria Wielkich Łodzian, czyli ławeczka Juliana Tuwima, fortepian Artura Rubinsteina czy kufer Władysława Reymonta).

Ulica Piotrkowska - Galeria Wielkich Łodzian

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas spaceru między ulicą 6 Sierpnia a pasażem Artura Rubinsteina zachęcamy do obejrzenia Łódzkiej Alei Gwiazd. A na sam koniec spaceru zachęcamy do zwiedzenia Muzeum Kanału Dętka znajdującego się na Placu Wolności. Stamtąd natomiast rzut beretem do Manufaktury... 

  • Manufaktura 

Czyli centrum rozrywkowo-handlowe zlokalizowane na terenach dawnej Fabryki Poznańskiego, w którym oprócz galerii handlowej znajdziecie Muzeum Fabryki, Muzeum Sztuki Współczesnej, a także kręgielnie, ściankę wspinaczkową oraz kilkanaście restauracji i kawiarnii. 

Manufaktura w Łodzi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z Manufaktury natomiast warto przejść do Muzeum Miasta Łodzi.

 

  • Muzeum Miasta Łodzi 

To największa rezydencja fabrykancka. Obecna forma Pałacu Poznańskiego to idealne odzwierciedlenie życia ówczesnych fabrykantów. Zachęcamy do zwiedzenia Muzeum i zwróceniu uwagi na przepięknie zachowane wnętrza. 

Muzeum Miasta Łodzi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po zwiedzeniu północnej części miasta zachęcamy Was do przejścia (a może przejechania rikszą? ;) ) nieco na południe Łodzi do tzw. Białej Fabryki 

  • Centralne Muzeum Włókiennictwa i Biała Fabryka

Biała Fabryka to niezwykły symbol Łodzi, to tam właśnie w roku 1839 uruchomiono maszynę parową do napędzania produkcji włókienniczej. Obecnie w jej wnętrzach znajduje się Centralne Muzeum Włókiennictwa. Zachęcamy do poznania przemysłowej historii Łodzi. 

  • Księży Młyn 

Miasto w mieście? W Łodzi to możliwe! Księży Młyn to niesamowita historia Łodzi przemysłowej - ten niezwykły kompleks powstał z inicjatywy Karola Scheiblera. W jego skład wchodzą famuły (czyli domoy robotników), budynki fabryczne rezydencje oraz wille. Zachęcamy do spacerów Księżym Młynem, gwarantujemy podróż w czasie! 

Księży Młyn Łódź

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Muzeum Kinematografii 

Na filmowej mapie Łodzi nie mogło zabraknąć Muzeum Kinematografii znajdującego się w przepięknym pałacu Karola Scheiblera - niedaleko osiedla Księży Młyn. To obowiązkowy punkt wycieczki (nie tylko dla fanów filmu!) - kamery, projektory, aparaty fotograficzne oraz wreszcie fotoplastykon. Muzeum Kinematografii ma się czym chwalić! A tuż przed wejściem znajdziecie oryginalne rekwizyty z filmu Kingsajz!

Muzeum Kinematografii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Filmowe atrakcje znajdziecie także u nas - na miejscu! Każdego dnia o godz. 20 zapraszamy Was na specjalny, dedykowany seans filmowy dla naszych Gości w naszej klimatycznej sali kinowej

Sala kinowa Stare Kino Łódź

 

 

 

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij