50-lecie pierwszego klapsu na planie "Stawki większej niż życie"!

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich wielbicieli "Stawki większej niż życie" na wyjątkowy spacer z przewodnikiem. Już w najbliższą niedzielę 12 marca obchodzimy 50-lecie rozpoczęcia pracy nad serialem, w którym główną rolę odgrywali Stanisław Mikulski oraz Emil Karewicz. Spacer rozpoczyna się o godzinie 11:00 w Parku im. Staszica przy pomniku patrona parku.

"Dokładnie 50 lat temu na planie "Stawki większej niż życie" padł pierwszy klaps. Przez kolejne 1,5 roku filmowcy pod kierunkiem Andrzeja Konica i Janusza Morgensterna zrealizowali 18 odcinków serialu. Łódź można zobaczyć w prawie wszystkich i również historyczny pierwszy klaps miał miejsce właśnie tutaj."

Spacer zakończy wizyta w Starym Kinie, gdzie w naszej kameralnej sali kinowej przedstawione zostaną plenery oddalone od ścisłego centrum. Zwieńczeniem wydarzenia będzie projekcja jednego z odcinków "Stawki ..." z z klasycznej, celuloidowej taśmy filmowej. Będzie to kino w prawdziwie starym stylu!

Uczestnictwo w spacerze oraz pokazie filmowym jest bezpłatne!

Wydarzenie organizowane jest przez: Stare Kino Cinema Residence, Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju REGIO i Przewodnik po filmowej Łodzi.

Stare Kino poleca! Serdecznie zapraszamy!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij