Wystawa fotografii "Moja Łódź, czyli Powidoki" w Starym Kinie!

26 października 2017 r. zapraszamy na otwarcie wystawy MOJA ŁÓDŹ, czyli POWIDOKI autorstwa Cezarego Pecolda.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00. Zapraszamy do Starego Kina przy Piotrkowskiej 120!

AUTOR WYSTAWY "MOJA ŁÓDŹ, czyli POWIDOKI"

Cezary Pecold - łodzianin, urodzony w 1971 roku. Fotografią zajmuje się od 18 roku życia. Jest absolwentem fotografii na Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, wydział Operatorski. Pracował jako fotoreporter "Gazety Wyborczej" w Łodzi, następnie w Polskiej Agencji Prasowej. Od 1998 roku związany min. z Agencja Fotograficzną Forum, Agencja Reporter , Tygodnikiem Polityka oraz Newsweekiem. Jego zdjęcia publikowane są w magazynach i tygodnikach ogólnopolskich. Od 10 lat pracuje w gazecie "SUPER EXPRESS". Jego specjalizacja to fotoreportaż społeczny. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Członek Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

WYSTAWA "MOJA ŁÓDŹ, czyli POWIDOKI"

Wystawa, która zostanie zaprezentowana w filmowych wnętrzach Starego Kina, przedstawia miłość autora do Łodzi - jego rodzinnego miasta. Fotografie przedstawiają subiektywny obraz Łodzi, taki jaki widzi autor. Zdjęcia powstawały za pomocą aparatu, który Cezary Pecold otrzymał od swojego ojca - AGFA CLICK II oraz analogowego HOLGA. Autor skupia się wyłącznie na fotografii czarno-białej.

Sam autor tak pisze o swoim projekcie: 
"Czuję się przytłoczony technika i kolorem, na co dzień robiąc setki zdjęć aparatem cyfrowym dla prasy. W ten sposób chciałem odetchnąć i skupić się na gotowej formie obrazu. Spacerując ulicami ukochanego miasta, rejestrując aparatem i zapisując w pamięci obrazy, które mam pod powiekami (powidoki)."

WERNISAŻ WYSTAWY W STARYM KINIE PRZY PIOTRKOWSKIEJ 120

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników fotografii oraz łódzkich przestrzeni uwiecznionych na fotografiach na otwarcie wystawy Cezarego Pecolda. Wernisaż odbędzie się 26 października 2017 (czwartek) o godzinie 18:00. Zachęcamy do odwiedzenia filmowych wnętrz Stare Kino Cinema Residence oraz Stare Kino by Antoine Lopez.

Moja Łódź, czyli Powidoki. Wystawa Cezarego Pecolda w Starym Kinie

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!


Wydarzenie możecie śledzić na naszym Facebooku.

Polecamy również zapoznać się z dorobkiem artystycznym Cezarego Pecolda.

Po wernisażu zapraszamy do naszej hotelowej restauracji - Stare Kino by Antoine Lopez. Nowe, jesienne menu już na Was czeka!

Do zobaczenia wkrótce przy Piotrkowskiej 120!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij